• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Time to Hunt

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Dead Kids

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Calm with Horses

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • John Denver Trending

    ★★★★★

  • The Harvest

    ½

  • The Cat and the Moon

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Ride Your Wave

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Little Joe

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★★½

  • Missing Link

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: Suits

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Us

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Villains

    ★★★½

  • System Crasher

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Kitbull

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Auntie Edna

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • House of Hummingbird

    ★★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★