Sort by

kristabella has logged 132 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Nativity 2: Danger in the Manger!

Nativity 2: Danger in the Manger!

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Internship

The Internship

2013
×
Read the review Edit this entry  
28
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Due Date

Due Date

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
22
After We Fell

After We Fell

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Just Friends

Just Friends

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Holiday Joy

Holiday Joy

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Grudge

The Grudge

2020
×
★★
Edit this entry  
18
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Trolls Holiday

Trolls Holiday

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Elf

Elf

2003
×
★★★
Edit this entry  
04
The Grucifixion

The Grucifixion

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Grucifixion

The Grucifixion

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Love Hard

Love Hard

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Creep

Creep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★
Edit this entry  
17
1917

1917

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
Read the review Edit this entry  
13
22 July

22 July

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry