kristen has logged 243 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Legend

Legend

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Snatch

Snatch

2000
×
Edit this entry  
29
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
Read prior review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bring It On

Bring It On

2000
×
Read the review Edit this entry  
16
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The To Do List

The To Do List

2013
×
Read the review Edit this entry  
07
Killers

Killers

2010
×
Edit this entry  
07
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
Annihilation

Annihilation

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
The Sessions

The Sessions

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
First Reformed

First Reformed

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
Super Troopers

Super Troopers

2001
×
Read the review Edit this entry  
05
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Pixar Story

The Pixar Story

2007
×
Read the review Edit this entry  
03
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Max Keeble's Big Move

Max Keeble's Big Move

2001
×
Read the review Edit this entry  
02
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Animal House

Animal House

1978
×
★★★
Edit this entry  
02
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Modern Times

Modern Times

1936
×
Edit this entry  
28
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
Edit this entry  
28
Band Aid

Band Aid

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

2004
×
Read the review Edit this entry  
26
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
Edit this entry  
26
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
Read the review Edit this entry  
25
Swingers

Swingers

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
Read the review Edit this entry  
22
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★
Read the review Edit this entry