kristen has logged 200 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shrek

Shrek

2001
×
Read the review Edit this entry  
30
The Slammin' Salmon

The Slammin' Salmon

2009
×
Read the review Edit this entry  
29
Beerfest

Beerfest

2006
×
Read the review Edit this entry  
27
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
Read the review Edit this entry  
26
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
Edit this entry  
21
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
Read the review Edit this entry  
16
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
Read the review Edit this entry  
15
Humpday

Humpday

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
Read the review Edit this entry  
10
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Sky High

Sky High

2005
×
Read the review Edit this entry  
29
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
Read the review Edit this entry  
28
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
Read the review Edit this entry  
27
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rafiki

Rafiki

2018
×
Edit this entry  
25
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
Read the review Edit this entry  
24
Agent Cody Banks

Agent Cody Banks

2003
×
Read the review Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Even Stevens Movie

The Even Stevens Movie

2003
×
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jump In!

Jump In!

2007
×
Read the review Edit this entry  
20
The Testament of Dr. Mabuse

The Testament of Dr. Mabuse

1933
×
Edit this entry  
19
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Columbus

Columbus

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Predestination

Predestination

2014
×
Read the review Edit this entry  
18
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
Read the review Edit this entry  
17
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
Read the review Edit this entry  
17
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
Read the review Edit this entry  
17
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
Read the review Edit this entry  
17
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
Read the review Edit this entry  
17
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
Read the review Edit this entry