kristen has logged 33 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
Read the review Edit this entry  
24
Neighbors

Neighbors

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
Edit this entry  
23
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
Read the review Edit this entry  
21
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
Read the review Edit this entry  
19
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
Edit this entry  
19
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
Edit this entry  
18
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
Read the review Edit this entry  
17
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
Read the review Edit this entry  
17
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The 2000s

The 2000s

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
Edit this entry  
05
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
Edit this entry  
01
Blockers

Blockers

2018
×
Read the review Edit this entry