Sort by

✨✨✨ noelle ✨✨✨ has logged 29 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Adore

Adore

2013
×
Read the review Edit this entry  
20
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mother, May I Sleep with Danger?

Mother, May I Sleep with Danger?

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Piper

Piper

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Static

Static

2012
×
Read the review Edit this entry  
15
Breathe

Breathe

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
You're Not You

You're Not You

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Freeway

Freeway

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Boy

The Boy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Equals

Equals

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Cheetah Girls

The Cheetah Girls

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Zenon: Girl of the 21st Century

Zenon: Girl of the 21st Century

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wild

Wild

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry