Sort by

KYK has logged 511 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Sister Act 2: Back in the Habit

Sister Act 2: Back in the Habit

1993
×
★★★½
Edit this entry  
29
Coco

Coco

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Death Wish

Death Wish

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Postcards from the Edge

Postcards from the Edge

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Suspect

Suspect

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Like You Know It All

Like You Know It All

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
You Again

You Again

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hanging Up

Hanging Up

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Caravaggio

Caravaggio

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Oki's Movie

Oki's Movie

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Peggy Sue Got Married

Peggy Sue Got Married

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Day a Pig Fell Into the Well

The Day a Pig Fell Into the Well

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tale of Cinema

Tale of Cinema

2005
×
★★★½
Edit this entry  
10
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Day After

The Day After

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Searching

Searching

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Paris When It Sizzles

Paris When It Sizzles

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Don't Go Breaking My Heart

Don't Go Breaking My Heart

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mo' Better Blues

Mo' Better Blues

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Silver Cord

The Silver Cord

1933
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Flavor of Green Tea Over Rice

The Flavor of Green Tea Over Rice

1952
×
★★★★
Edit this entry  
28
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
First Man

First Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Singles

Singles

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
Edit this entry  
20
Raja

Raja

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Shampoo

Shampoo

1975
×
★★★½
Edit this entry  
18
Dr. Dolittle 2

Dr. Dolittle 2

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Making Eyes

Making Eyes

2014
×
Read prior review Edit this entry  
16
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
A Rage in Harlem

A Rage in Harlem

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Transit

Transit

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Nobody's Fool

Nobody's Fool

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
History Is Made at Night

History Is Made at Night

1937
×
★★★★½
Edit this entry