Sort by

KYK has logged 34 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sound of the Mountain

Sound of the Mountain

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★
Edit this entry  
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Paris Education

A Paris Education

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Through the Forest

Through the Forest

2005
×
★★★★
Edit this entry  
23
Man's Gentle Love

Man's Gentle Love

2002
×
★★★½
Edit this entry  
22
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
This One's for the Ladies

This One's for the Ladies

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Chained for Life

Chained for Life

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Life and Nothing More

Life and Nothing More

2017
×
Edit this entry  
15
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Edit this entry  
13
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
1985

1985

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
Edit this entry  
08
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Trois ponts sur la rivière

Trois ponts sur la rivière

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hotel by the River

Hotel by the River

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Man I Love

The Man I Love

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Oasis

Oasis

2002
×
Read the review Edit this entry  
02
Texasville

Texasville

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry