Sort by

KYK has logged 195 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Intern

The Intern

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Two in the Shadow

Two in the Shadow

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sinkhole

Sinkhole

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chess of the Wind

Chess of the Wind

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Out of the Blue

Out of the Blue

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Women Talking Dirty

Women Talking Dirty

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
17 Again

17 Again

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Tale of Winter

A Tale of Winter

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Boarding Gate

Boarding Gate

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
All the Kind Strangers

All the Kind Strangers

1974
×
Read the review Edit this entry  
29
Nick of Time

Nick of Time

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
All Is Forgiven

All Is Forgiven

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Incredible Shrinking Woman

The Incredible Shrinking Woman

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ferny & Luca

Ferny & Luca

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Memoria

Memoria

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Unclenching the Fists

Unclenching the Fists

2021
×
Edit this entry  
04
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Letter to the New York Film Festival

Letter to the New York Film Festival

2021
×
Edit this entry  
03
Introduction

Introduction

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry