• Don't Look Up

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★½

  • Soul

    ★★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Crawlers

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • My Valentine

  • Midnight Kiss

    ★★½

  • A Nasty Piece of Work

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Pilgrim

    ½

  • Countdown

    ★★½

  • Uncanny Annie

    ★★

  • Fractured

    ★★

  • Tall Girl

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★

  • Pure

    ★★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • School Spirit

    ★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Culture Shock

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • They Come Knocking

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★★½

  • All That We Destroy

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★½

  • The Perfect Date

    ★½

  • After

    ½

  • I'm Just F*cking with You

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Good Boys

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Treehouse

    ★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • The Prodigy

    ★★★½

  • Down

    ★★★★

  • Little Monsters

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★★

  • Escape Room

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • New Year, New You

    ★★★½

  • Pooka!

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Princess Switch

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Flesh & Blood

    ★★★

  • Nothing to Hide

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • No Escape Room

    ★★

  • Maniac

    ★★★½

  • The Body

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • The Nun

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • The Package

    ★★½