• Not Okay

  • Nope

    ★★★★½

  • The Gray Man

  • Obi-Wan Kenobi

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Choose or Die

    ★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Marry Me

  • Jackass Forever

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

  • Redeeming Love

    ★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Brazen

    ½

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★½

  • Licorice Pizza

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Ciao Alberto

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ½

  • No One Gets Out Alive

  • The Black Phone

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Intrusion

    ½

  • Squid Game

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Last Night in Soho

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Clickbait

    ★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Sweet Girl

  • Nine Perfect Strangers

  • Aftermath

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

    ★½

  • The Last Letter from Your Lover

    ★★★½

  • Old

  • Lamb

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • The Forever Purge

    ★½

  • The Tomorrow War

    ½

  • Fatherhood

  • Luca

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • Tom Clancy's Without Remorse

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★½

  • The Fallout

    ★★½

  • Yes Day