RSS feed for Kristina
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Edit this entry  
19
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★½
Edit this entry  
19
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★
Edit this entry  
19
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Edit this entry  
18
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Edit this entry  
18
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Edit this entry  
16
Taxi!

Taxi!

1932
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★½
Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★
Edit this entry  
13
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★½
Edit this entry  
11
Dracula A.D. 1972

Dracula A.D. 1972

1972
×
★★★½
Edit this entry  
11
Tales from the Crypt

Tales from the Crypt

1972
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Uninvited

The Uninvited

1944
×
★★★
Edit this entry  
10
Zombie Nightmare

Zombie Nightmare

1987
×
★★★
Edit this entry  
09
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Town That Dreaded Sundown

The Town That Dreaded Sundown

1976
×
★★★
Edit this entry  
08
The Ring

The Ring

2002
×
★★★½
Edit this entry  
07
House of Usher

House of Usher

1960
×
★★★★
Edit this entry  
06
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Edit this entry  
03
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Edit this entry  
02
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Edit this entry  
02
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
All Hallows' Eve

All Hallows' Eve

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★
Edit this entry  
29
Trilogy of Terror

Trilogy of Terror

1975
×
★★★
Edit this entry  
29
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Mummy

The Mummy

1959
×
★★★
Edit this entry  
26
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★★½
Edit this entry  
25
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Edit this entry  
23
Demon House

Demon House

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Haunt

Haunt

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Inside

Inside

2007
×
★★★½
Edit this entry  
21
Boys in the Trees

Boys in the Trees

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Booth

The Booth

2005
×
★★★
Edit this entry  
17
To Sir, with Love

To Sir, with Love

1967
×
★★★½
Edit this entry  
16
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Nocturne

Nocturne

1946
×
★★★
Edit this entry  
14
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★½
Edit this entry  
14
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★
Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Edit this entry  
12
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Edit this entry