Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Sum of All Fears

The Sum of All Fears

2002
×
★★★
Edit this entry  
28
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★
Edit this entry  
27
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Christmas Town

Christmas Town

2019
×
★★
Edit this entry  
21
A Christmas to Remember

A Christmas to Remember

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★
Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Luca

Luca

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Edit this entry  
15
It Was Always You

It Was Always You

2021
×
★★
Edit this entry  
14
In My Dreams

In My Dreams

2014
×
★★
Edit this entry  
12
Finding Santa

Finding Santa

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Accidentally Engaged

Accidentally Engaged

2016
×
★★
Edit this entry  
11
A Very Country Christmas

A Very Country Christmas

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Journey Back to Christmas

Journey Back to Christmas

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Runaway Romance

Runaway Romance

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
The Farmer and the Belle: Saving Santaland

The Farmer and the Belle: Saving Santaland

2020
×
★★
Edit this entry  
09
As Luck Would Have It

As Luck Would Have It

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
I Married Who?

I Married Who?

2012
×
★★★
Edit this entry  
08
Mix Up in the Mediterranean

Mix Up in the Mediterranean

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Better Off Dead...

Better Off Dead...

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Super Troopers

Super Troopers

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Her Pen Pal

Her Pen Pal

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Only You

Only You

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★
Edit this entry  
27
Strike Commando

Strike Commando

1987
×
★★
Edit this entry  
19
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
17
An Inspector Calls

An Inspector Calls

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
The Christmas Card

The Christmas Card

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
16
A Season for Miracles

A Season for Miracles

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★★
Edit this entry  
16
Trading Christmas

Trading Christmas

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
A Cinderella Christmas

A Cinderella Christmas

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
A Cinderella Story: Once Upon a Song

A Cinderella Story: Once Upon a Song

2011
×
★★★
Edit this entry  
14
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
★★★
Edit this entry