• Crimes of the Future

    ★★★★★

  • The Staircase

    ★★★★

  • A Farewell to Ozark

    ★★★

  • Deep Water

    ★★★★

  • The Adam Project

  • The Batman

    ½

  • Pam & Tommy

    ★★★★

  • Ray Donovan: The Movie

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • The Card Counter

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Nitram

    ★★★★★

  • McCartney 3, 2, 1

    ★★★★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★½

  • Behind Her Eyes

    ★★★★

  • Together Together

    ½

  • The Marksman

    ½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Let Him Go

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★★

  • Des

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Pale Door

    ½

  • Unhinged

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • The Nest

    ★★★

  • The Truffle Hunters

    ★★★★★

  • Relic

    ★★½

  • Shirley

  • The Outsider

    ★★★★½

  • A Christmas Carol

    ★★★½

  • Under the Bed

    ½

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Pilgrim

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ½

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Synchronic

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • The Burnt Orange Heresy

    ★★★★

  • The Domain

  • Joker

    ★★★★½