Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jeremy

Jeremy

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hard, Fast and Beautiful

Hard, Fast and Beautiful

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Demon

The Demon

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Bird

Black Bird

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Stepfather 2

Stepfather 2

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Never Fear

Never Fear

1950
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Demons of Ludlow

The Demons of Ludlow

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dark Waters

Dark Waters

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Not Wanted

Not Wanted

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Alpha Incident

The Alpha Incident

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Poseidon Adventure

The Poseidon Adventure

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Crypt of Dark Secrets

Crypt of Dark Secrets

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Girls Nite Out

Girls Nite Out

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Both Sides of the Blade

Both Sides of the Blade

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Stepfather

The Stepfather

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Arnold

Arnold

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Freaky Friday

Freaky Friday

1976
×
★★★★
Edit this entry  
08
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Edit this entry  
07
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Attack of the Beast Creatures

Attack of the Beast Creatures

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Beauties and the Beast

The Beauties and the Beast

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Black Room

The Black Room

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Intoxication

Intoxication

2002
×
★★★½
Edit this entry  
30
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Brain

The Brain

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Staircase

The Staircase

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Niagara

Niagara

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wheeler

Wheeler

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scared to Death

Scared to Death

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Homebodies

Homebodies

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Clearcut

Clearcut

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Celia

Celia

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Little Miss Innocence

Little Miss Innocence

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Death Game

Death Game

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star of David: Beauty Hunting

Star of David: Beauty Hunting

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry