Sort by

Kaleb has logged 58 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
7500

7500

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Extraction

Extraction

2020
×
★★
Edit this entry  
22
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The High Note

The High Note

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Project Power

Project Power

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Turning

The Turning

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Work It

Work It

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★★
Edit this entry  
15
Stargirl

Stargirl

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Becky

Becky

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Stunt Double

The Stunt Double

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
The Last Thing He Wanted

The Last Thing He Wanted

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
Edit this entry  
10
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Edit this entry  
09
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Norbit

Norbit

2007
×
½
Edit this entry  
08
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Edit this entry  
06
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Seriously Single

Seriously Single

2020
×
½
Edit this entry