Sort by

Kaleb has logged 33 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★
Edit this entry  
30
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Day of the Fight

Day of the Fight

1951
×
★★½
Edit this entry  
23
Flying Padre

Flying Padre

1951
×
★★
Edit this entry  
22
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★
Edit this entry  
18
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★★
Edit this entry  
12
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★
Edit this entry  
03
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
F9

F9

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★
Read the review Edit this entry