Sort by

Kroensburg has logged 149 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Devil Rides Out

The Devil Rides Out

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Edit this entry  
17
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★
Read other review Edit this entry  
11
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Chupacabra Terror

Chupacabra Terror

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
02
Sleep Tight

Sleep Tight

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Puppet Master: The Littlest Reich

Puppet Master: The Littlest Reich

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Twisted Pair

Twisted Pair

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Tremors 3: Back to Perfection

Tremors 3: Back to Perfection

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
03
Deadbeat at Dawn

Deadbeat at Dawn

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Border

Border

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fog

The Fog

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gwilliam

Gwilliam

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Live Forever as You Are Now with Alan Resnick

Live Forever as You Are Now with Alan Resnick

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Mantis in Lace

Mantis in Lace

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Ghosting the Party

Ghosting the Party

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
The Puppet Man

The Puppet Man

2016
×
★★½
Edit this entry  
23
Gwilliam's Tips For Turning Tricks Into Treats

Gwilliam's Tips For Turning Tricks Into Treats

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Allen Anders: Live at the Comedy Castle (circa 1987)

Allen Anders: Live at the Comedy Castle (circa 1987)

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Underbelly Up

Underbelly Up

2018
×
★½
Edit this entry