• Willy's Wonderland

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

  • Bill & Ted Face the Music

    ½

  • Tenet

  • Money Plane

    ½

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ½

  • Bloodshot

    ★½

  • The Invisible Man

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Cats

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

  • Guns Akimbo

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • First Cow

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ½

  • Us

  • Captain Marvel

  • Twisted Pair

    ½

  • Johnny English Strikes Again

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★½

  • A Taxi Driver

    ★★★★½

  • Loveless

    ★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • Get Out

  • Nick Thune: Good Guy

    ★½

  • Suicide Squad

  • Independence Day: Resurgence

    ½

  • Paterson

    ½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • The Big Short

  • The Martian

    ★★★

  • Attack on Titan II: End of the World

    ★★

  • Attack on Titan

    ★★

  • Tomorrowland

    ★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Meru

    ★★½

  • An Open Secret

  • Dumb and Dumber To

    ½

  • End of Summer

  • Interstellar

    ★★★½

  • Fury

    ★★½

  • Lucy

    ½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★

  • Space Station 76

    ★★½

  • The Grand Budapest Hotel

  • We're the Millers

  • Snowpiercer

    ★★★½

  • Sharknado

  • Fateful Findings

    ½

  • The Great Gatsby

  • How Not to Make a Movie

  • Les Misérables

  • Django Unchained

    ★★★★