Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Sharknado

Sharknado

2013
×
Edit this entry  
16
Baraka

Baraka

1992
×
Edit this entry  
16
Junior

Junior

1994
×
Edit this entry  
15
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
Edit this entry  
15
Twins

Twins

1988
×
Edit this entry  
13
Double Impact

Double Impact

1991
×
Edit this entry  
13
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★
Edit this entry  
09
Benny & Joon

Benny & Joon

1993
×
Edit this entry  
08
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
Edit this entry  
04
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
Edit this entry  
03
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
Edit this entry  
03
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
Edit this entry  
03
Bliss

Bliss

1985
×
Edit this entry  
02
Johnny English Reborn

Johnny English Reborn

2011
×
★½
Edit this entry  
02
Johnny English

Johnny English

2003
×
Edit this entry  
02
Baraka

Baraka

1992
×
Edit this entry  
01
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★
Edit this entry  
27
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Edit this entry  
27
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
Edit this entry  
11
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
Edit this entry  
08
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Edit this entry  
06
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
Edit this entry  
06
Total Recall

Total Recall

1990
×
★½
Edit this entry  
05
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
Edit this entry  
05
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
Edit this entry  
05
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
Edit this entry  
29
The Apartment

The Apartment

1960
×
Edit this entry  
29
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
Edit this entry  
29
20,000 Leagues Under the Sea

20,000 Leagues Under the Sea

1954
×
Edit this entry  
28
The Big Short

The Big Short

2015
×
Edit this entry  
24
The Devil's Carnival

The Devil's Carnival

2012
×
Edit this entry  
24
Battlefield Earth

Battlefield Earth

2000
×
Edit this entry  
24
Double Down

Double Down

2005
×
Edit this entry  
17
Gone in Sixty Seconds

Gone in Sixty Seconds

2000
×
Edit this entry  
17
Pi

Pi

1998
×
★★★
Edit this entry  
16
Us

Us

2019
×
Edit this entry  
15
Get Out

Get Out

2017
×
Edit this entry  
09
Pi

Pi

1998
×
★★★
Edit this entry  
07
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
Edit this entry  
03
Contact

Contact

1997
×
Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
Edit this entry  
15
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Edit this entry  
14
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
Edit this entry  
07
Dune

Dune

1984
×
★½
Edit this entry  
05
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Odd Couple

The Odd Couple

1968
×
Edit this entry  
02
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Edit this entry  
02
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
Edit this entry  
02
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
Edit this entry