• 096

    ★★½

  • Last and First Men

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Dolittle

    ½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • 1917

    ★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • The Lion King

    ½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • First Love

    ★★★★

  • Our Planet

  • Us

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Leaving Neverland

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • It Comes

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Umbilical World

    ★★★½

  • Bird Box

    ½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • Apostle

    ★★

  • Once Upon a Deadpool

    ★★★★

  • Shadow

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • Evil Genius

  • Empty Metal

    ★★★

  • Wild Wild Country

  • A Quiet Place

    ½

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Minding the Gap

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Mandy

    ★★

  • The 12th Man

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • Revenge

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • 9/11 Simulation in Roblox Environment

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Abducted in Plain Sight

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • 24 Frames

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Keepers

  • Okja

    ★★★