• Jerry & Marge Go Large

  • Spring Awakening: Those You've Known

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Tinder Swindler

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

  • The Eyes of Tammy Faye

  • Belfast

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Green Knight

  • Old

    ★★

  • Bergman Island

  • Drive My Car

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

  • Bo Burnham: Inside

  • Plan B

  • Petite Maman

  • Biggie: I Got a Story to Tell

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • Together Together

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Prom

    ½

  • Holidate

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Unpregnant

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Athlete A

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Artemis Fowl

    ½

  • The Lovebirds

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • 365 Days

  • Feels Good Man

  • Horse Girl

    ★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Save Yourselves!

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

  • Kajillionaire

  • Boys State

    ★★★★★

  • Cuties

    ★★★½

  • Rebuilding Paradise

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★

  • Come Away

    ★★

  • Good Newwz

    ★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★½