Krupa has logged 66 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Good Newwz

Good Newwz

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Parched

Parched

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Serenity

Serenity

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Brick

Brick

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wristcutters: A Love Story

Wristcutters: A Love Story

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Devils

The Devils

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Garden State

Garden State

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Foodfight!

Foodfight!

2012
×
½
Read the review Edit this entry