• The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • The House

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Cry Macho

    ★★★½

  • My Son

    ★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Operation Hyacinth

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion: Prologue

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • F9

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Seaspiracy

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Prime Time

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • What Would Sophia Loren Do?

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★★½

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Dr. Bird's Advice for Sad Poets

    ★★★

  • SK8 the Infinity

    ★★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★

  • New Year's Concert: 2021 - Vienna Philharmonic

  • All My Friends Are Dead

  • Death to 2020

    ★★

  • News of the World

    ★★

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

  • The Dry

    ★★★★½

  • The Midnight Sky

  • Angela's Christmas Wish

  • The Croods: A New Age

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★★

  • Mank

    ★★½

  • Canvas

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Clearwater

  • Soul

    ★★★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★★

  • Fine China