Sort by
  • Mean Girls

    ★½

  • Night Swim

    ★½

  • Wonka

    ★★★½

  • Napoleon

    ★★

  • The Iron Claw

    ★★★½

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★

  • Leave the World Behind

    ★★

  • Five Nights at Freddy's

    ★½

  • A Haunting in Venice

    ★★★½

  • The Nun II

    ★½

  • The Killer

    ★★★½

  • Poor Things

    ★★★★★

  • The Holdovers

    ★★★½

  • Saltburn

    ★★½

  • Slotherhouse

    ★★

  • The Last Voyage of the Demeter

    ★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★½

  • May December

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • The Zone of Interest

    ★★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Renfield

    ★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★½

  • Cocaine Bear

    ★½

  • Past Lives

    ★★★★

  • Theater Camp

    ★★★

  • Infinity Pool

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Falling for Christmas

    ★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★½

  • Talk to Me

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Rosaline

    ★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • Hellraiser

    ★★½

  • Smile

    ★★★½

  • Heathers: The Musical

    ★★½

  • Do Revenge

    ★★★½

  • Sanctuary

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Blonde

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★★½

  • The Wonder

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • The Invitation

    ★★

  • Skinamarink

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Men

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★