• Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The House

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Midnight Mass

  • The Many Saints of Newark

    ★½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Mad God

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • JFK Revisited: Through the Looking Glass

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Annette

    ★★★★

  • 12 Mighty Orphans

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Coming 2 America

    ★½

  • The Scary of Sixty-First

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★½

  • In the Earth

    ★★★★★

  • The Little Things

  • The Sadness

    ★★★★½

  • 2025: The World Enslaved by a Virus

  • Closed for Storm

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Fatman

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Run Hide Fight

  • Class Action Park

    ★★★★