• The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • Mainstream

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • The High Note

    ★★★★

  • Hollywood

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Joker

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Vivarium

    ½

  • Spider-Man: Far From Home

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Rocketman

    ★★★★½

  • The Hustle

  • Aladdin

    ★★★½

  • The Last Summer

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • After

    ½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★★★

  • Villains

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Native Son

    ★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Vice

    ★★½

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Grinch

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Cruise

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Smallfoot

    ★★★½

  • Slice

  • Halloween

    ★★★

  • Life Itself

  • Teen Spirit

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★½

  • Vox Lux

    ★★★★

  • The Nun

    ★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½