• Pam & Tommy

    ★★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • The Tender Bar

    ★★

  • The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

    ★★★

  • The Chestnut Man

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Small Engine Repair

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Old

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Till Death

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Seance

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★★★

  • Sasquatch

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Why Did You Kill Me?

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Pray, Obey, Kill

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Hunter Hunter

    ★★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

    ★★★★

  • Murder Among the Mormons

    ★★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★★½

  • Behind Her Eyes

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Misha and the Wolves

    ★★★½

  • There Is No

    ★½

  • Wrong Turn

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Locked Down

    ★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

    ½