Kylo has logged 163 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Producers

The Producers

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Courier

The Courier

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Chestnut Man

The Chestnut Man

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Anon

Anon

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Identity

Identity

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Queen of Versailles

The Queen of Versailles

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pam & Tommy

Pam & Tommy

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
7 Days Out

7 Days Out

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Creep

Creep

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
Read the review Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bill Burr Presents Jessica Kirson: Talking to Myself

Bill Burr Presents Jessica Kirson: Talking to Myself

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Legally Blonde: The Musical

Legally Blonde: The Musical

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Small Engine Repair

Small Engine Repair

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry