Sort by

Kierre has logged 186 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Catfish

Catfish

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Creepshow Holiday Special

A Creepshow Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Belushi

Belushi

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Zappa

Zappa

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Possessor

Possessor

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fatman

Fatman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
His House

His House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Coraline

Coraline

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween Party

Halloween Party

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Downhill

Downhill

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Alone

Alone

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
#Alive

#Alive

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Visitor

The Visitor

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry