Sort by

Kierre has logged 96 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Copshop

Copshop

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pig

Pig

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry