Sort by

Kierre has logged 58 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Firestarter

Firestarter

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Bubble

The Bubble

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Morbius

Morbius

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Studio 666

Studio 666

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jolt

Jolt

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The 355

The 355

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ray Donovan: The Movie

Ray Donovan: The Movie

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry