RSS feed for Su Yin
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
RoboCop

RoboCop

2014
×
★½
Edit this entry  
20
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★½
Edit this entry  
09
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★
Edit this entry  
05
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★½
Edit this entry  
05
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★½
Edit this entry  
05
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★
Edit this entry  
29
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
Runaway Bride

Runaway Bride

1999
×
★★★
Edit this entry  
01
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★
Edit this entry  
22
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★½
Edit this entry  
04
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
28
Elysium

Elysium

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
Gravity

Gravity

2013
×
★★½
Edit this entry  
12
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★
Edit this entry  
05
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★
Edit this entry  
01
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★
Edit this entry  
31
Crank

Crank

2006
×
½
Edit this entry  
24
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
District 9

District 9

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
Behind the Candelabra

Behind the Candelabra

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★½
Edit this entry  
11
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★
Edit this entry  
05
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Edit this entry  
04
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★½
Edit this entry  
04
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
Coal Miner's Daughter

Coal Miner's Daughter

1980
×
★★★★
Edit this entry  
19
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★½
Edit this entry  
13
Bigger Stronger Faster*

Bigger Stronger Faster*

2008
×
★★★½
Edit this entry  
13
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
12
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Queen of Versailles

The Queen of Versailles

2012
×
★★★½
Edit this entry  
29
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
Tatsumi

Tatsumi

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
Indie Game: The Movie

Indie Game: The Movie

2012
×
★★★½
Edit this entry  
08
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Searching for Sugar Man

Searching for Sugar Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
26
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Edit this entry  
19
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Help

The Help

2011
×
★★★½
Edit this entry  
12
Liberal Arts

Liberal Arts

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★½
Edit this entry  
11
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Edit this entry