• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Morbius

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • The Bubble

    ★★

  • Ambulance

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Windfall

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Love Hard

    ★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Kate

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Vivo

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Blue Bayou

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • America: The Motion Picture

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Ascension

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★½