Sort by

Kyle has logged 16 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
WarGames

WarGames

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Anniversary Party

The Anniversary Party

2001
×
Read the review Edit this entry  
20
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Overnight

The Overnight

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry