• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Single All the Way

  • A Castle for Christmas

  • A Boy Called Christmas

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★★½

  • Love Hard

  • Encanto

    ★★★½

  • Montford: The Chickasaw Rancher

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • My Name

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • After We Fell

    ½

  • He's All That

  • Sweet Girl

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★★½

  • Spoiled Brats

    ★★★

  • Fatherhood

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • F9

  • Cruella

    ★★★½

  • Move to Heaven

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Yes Day

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Moxie

  • Murder Among the Mormons

  • To All the Boys: Always and Forever

    ½

  • Tom & Jerry

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★★★★★

  • Finding 'Ohana

    ★★½

  • Downfalls High

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Black Beauty

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • 2 Hearts

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Bruised

  • Shadow in the Cloud

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Rogue

    ★★★

  • Project Power

    ★★★½

  • Greenland

    ★★★★½

  • Feel the Beat

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★★

  • Scoob!

  • Mulan

    ★★★

  • Itaewon Class

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Crash Landing on You

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Abominable

    ★★★★★

  • Synchronic

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Tune in for Love