kay has logged 40 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dances with Wolves

Dances with Wolves

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Abominable

Abominable

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Downfalls High

Downfalls High

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★
Edit this entry  
24
Rush

Rush

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
College Road Trip

College Road Trip

2008
×
Edit this entry  
23
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★
Edit this entry  
22
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Just Married

Just Married

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
Read the review Edit this entry  
19
The Last Song

The Last Song

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
Edit this entry  
17
Dreamkeeper

Dreamkeeper

2003
×
Edit this entry  
16
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
Read the review Edit this entry  
16
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Odd Thomas

Odd Thomas

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cheaper by the Dozen 2

Cheaper by the Dozen 2

2005
×
Read the review Edit this entry  
14
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
Read the review Edit this entry  
14
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Accepted

Accepted

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Percy Jackson: Sea of Monsters

Percy Jackson: Sea of Monsters

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★½
Edit this entry  
06
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Greater

Greater

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Read the review Edit this entry