Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Summertime

Summertime

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Like Crazy

Like Crazy

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Center Stage

Center Stage

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
National Theatre Live: Prima Facie

National Theatre Live: Prima Facie

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
Read the review Edit this entry  
20
Postcards from the Edge

Postcards from the Edge

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Persuasion

Persuasion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Official Competition

Official Competition

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Foreign Affair

A Foreign Affair

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dick

Dick

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Queen Christina

Queen Christina

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Boys on the Side

Boys on the Side

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harmonious Live!

Harmonious Live!

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cool Blue Car

Cool Blue Car

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Crazy Ex-Girlfriend: Oh My God I Think It's Over

Crazy Ex-Girlfriend: Oh My God I Think It's Over

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
In Bed with Victoria

In Bed with Victoria

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry