• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Windfall

    ★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • I Want You Back

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Fresh

    ★★

  • The Tinder Swindler

    ★★

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Zero Fucks Given

    ★★

  • Drive My Car

    ★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Annette

    ★★

  • The Novice

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Fallout

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Friends and Strangers

    ★★

  • Censor

    ★★½

  • WandaVision

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • On the Rocks

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★

  • Apples

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Host

    ★★½

  • Keith Haring: Street Art Boy

    ★★★½

  • The Rental

    ★★★★

  • Pretend That You Love Me

    ★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • TFW No GF

    ★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Shirley

    ★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★½

  • Black Bear

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★½

  • The Grudge

    ½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★