Kirsten has logged 362 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★
Edit this entry  
31
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★½
Edit this entry  
29
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Vampire in Brooklyn

Vampire in Brooklyn

1995
×
★★★½
Edit this entry  
23
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghosting: The Spirit of Christmas

Ghosting: The Spirit of Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rent

Rent

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Flavors of Youth

Flavors of Youth

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Holiday Rush

Holiday Rush

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Undone

Undone

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Disclosure

Disclosure

1994
×
½
Edit this entry  
18
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Waking Sleeping Beauty

Waking Sleeping Beauty

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Pixar Story

The Pixar Story

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wind

Wind

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
High Art

High Art

1998
×
★★½
Edit this entry  
10
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Time Traveler's Wife

The Time Traveler's Wife

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
How to Train Your Dragon: Homecoming

How to Train Your Dragon: Homecoming

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mr. Church

Mr. Church

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Merry Liddle Christmas

Merry Liddle Christmas

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Abominable

Abominable

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Trolls

Trolls

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Edit this entry  
18
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★
Edit this entry