RSS feed for Kate

Kate has logged 21 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★
Edit this entry  
30
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Edit this entry  
29
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★★½
Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Hundred-Foot Journey

The Hundred-Foot Journey

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Edit this entry  
17
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Edit this entry  
15
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Feels

The Feels

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★
Edit this entry