RSS feed for Kate
  • Parasite

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Shrek

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Footloose

    ★★★½

  • High School Musical

    ★★★½

  • Ghost

    ★★★½

  • Room

    ★★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★★

  • Mamma Mia!

    ★★★★★

  • Pride and Prejudice

    ★★★★½

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★

  • Emma

    ★★★

  • The Princess Diaries 2: Royal Engagement

    ★★★★½