RSS feed for Kate

Kate has rated 52 films ★★★★ .

  • Short Term 12

    ★★★★

  • Rafiki

    ★★★★

  • Tomboy

    ★★★★

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★

  • While You Were Sleeping

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Notting Hill

    ★★★★

  • The Princess Bride

    ★★★★

  • Zombieland

    ★★★★

  • The Man from Snowy River

    ★★★★

  • Charlie's Angels: Full Throttle

    ★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • St. Trinian's

    ★★★★

  • Dirty Dancing

    ★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • Moulin Rouge!

    ★★★★