• Michael Che: Shame the Devil

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★½

  • Titane

    ★★★

  • Benedetta

    ★★½

  • Black Widow

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Bad Trip

    ★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Me You Madness

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Mank

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★½

  • Ava

    ★½

  • #Alive

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

  • Extraction

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Sincerely Louis C.K.

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Time to Hunt

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Cuties

    ½

  • Dabangg 3

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Ready or Not

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½