kuhset has logged 26 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
High Strung Free Dance

High Strung Free Dance

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Better Luck Tomorrow

Better Luck Tomorrow

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Already Tomorrow in Hong Kong

Already Tomorrow in Hong Kong

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Home Before Dark

Home Before Dark

1958
×
★★★½
Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
04
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★
Edit this entry  
12
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Edit this entry  
21
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
12
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry