Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Wish

Wish

2023
×
★★★½
Edit this entry  
22
Scott Pilgrim Takes Off

Scott Pilgrim Takes Off

2023
×
★★★
Edit this entry  
23
Elemental

Elemental

2023
×
★★★½
Edit this entry  
10
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Beanie Bubble

The Beanie Bubble

2023
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Be Kind Rewind

Be Kind Rewind

2008
×
★★★½
Edit this entry  
12
Black Mirror: Loch Henry

Black Mirror: Loch Henry

2023
×
★★★★
Edit this entry  
12
Black Mirror: Joan Is Awful

Black Mirror: Joan Is Awful

2023
×
★★★★
Edit this entry  
09
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Edit this entry  
02
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★½
Edit this entry  
25
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★½
Edit this entry  
24
Air

Air

2023
×
★★★½
Edit this entry  
24
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
STILL: A Michael J. Fox Movie

STILL: A Michael J. Fox Movie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scarface

Scarface

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: Visions – Screecher's Reach

Star Wars: Visions – Screecher's Reach

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Visions – I Am Your Mother

Star Wars: Visions – I Am Your Mother

2023
×
★★★★
Edit this entry  
28
Renfield

Renfield

2023
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tetris

Tetris

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★★
Edit this entry  
23
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Edit this entry  
22
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Strange World

Strange World

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
High Anxiety

High Anxiety

1977
×
★★★½
Edit this entry  
10
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Zootopia+

Zootopia+

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Luck

Luck

2022
×
★★★
Edit this entry