RSS feed for Kristy

Kristy has logged 53 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Predator

The Predator

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★
Edit this entry  
08
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Edit this entry  
19
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Guard

The Guard

2011
×
★★★½
Edit this entry  
15
Viceroy's House

Viceroy's House

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Early Man

Early Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
04
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
Sing

Sing

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Hot Shots! Part Deux

Hot Shots! Part Deux

1993
×
★★★
Edit this entry  
08
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Edit this entry  
07
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry