RSS feed for Kristy

Kristy has logged 75 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Charlie Wilson's War

Charlie Wilson's War

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
26
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
24
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Matter of Loaf and Death

A Matter of Loaf and Death

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Edit this entry  
29
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★½
Edit this entry  
31
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★★
Edit this entry  
29
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★½
Edit this entry  
28
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Small Time Crooks

Small Time Crooks

2000
×
★★★
Edit this entry  
25
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★½
Edit this entry  
31
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★½
Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Big

Big

1988
×
★★★½
Edit this entry