RSS feed for Kristy

Kristy has logged 30 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Banker

The Banker

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
29
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★
Edit this entry  
16
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Sorcerer's Apprentice

The Sorcerer's Apprentice

2010
×
★★★½
Edit this entry  
25
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Stripes

Stripes

1981
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Police Academy

Police Academy

1984
×
★★★½
Edit this entry  
17
Taxi

Taxi

1998
×
★★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Get Shorty

Get Shorty

1995
×
★★★½
Edit this entry  
04
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
02
It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Rat Race

Rat Race

2001
×
★★★½
Edit this entry  
27
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Whole Nine Yards

The Whole Nine Yards

2000
×
★★★½
Edit this entry  
05
Murder by Death

Murder by Death

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Edit this entry