• Rise

    ★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★½

  • Bad Travelling

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★

  • Serial (Bad) Weddings 3

    ★½

  • X

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Magnetic Fields

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★½

  • My Son

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • Old

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Memoria

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Black Box

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Below Zero

    ★★½

  • CODA

    ★★★

  • Flee

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Burrow

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ethos

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Cadaver

    ★★

  • Soul

    ★★★½

  • Melatonin

    ★½

  • The Paramedic

    ★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Apples

    ★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Anelka: Misunderstood

    ★★★

  • Don't Listen

    ★★½

  • #Alive

    ★★★

  • absence

  • The Eddy

    ★★★½

  • Bella

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Long Goodbye

    ★★★

  • Digger

    ★★★½

  • Halvai 5-0

    ½

  • His House

    ★★

  • Cuties

    ★★½